gototopgototop

NYÁRI ÜGYELETI IDŐPONTOK

SZERDAI NAPOKON

2015.07.08. (9:00-12:00)

2015.07.15. (9:00-12:00)

2015.07.22. (9:00-12:00)

2015.07.29. (9:00-12:00)

2015.08.05. (9:00-12:00)

2015.08.12. (9:00-12:00)

2015.08.19. (9:00-12:00)

Hasznos tudnivalók a tanévkezdéssel kapcsolatban

A tankönyv az 1-2-3. évfolyam számára ingyenes.

Az átvételével kapcsolatban 2015. augusztus 12-ét követően a honlapunkról pontos információhoz juthatnak.

Az első tanítási nap: 2015. szeptember 1. (kedd)

A tanító nénik 7.15-től várják a gyermekeket az osztálytermekben:

1.n       I./8. terem

1.r        I/11. terem

1.e       I/6 terem

Ünnepélyes tanévnyitó: 8.00 órakor

Ebéd után 12.00-kor a gyerekek hazamennek.

Az első évfolyam számára szülői értekezlet: 16.30-kor az aulában közös megbeszéléssel indul, mely az osztálytermekben folytatódik.

 

Az iskolakezdéshez szükséges eszközök

Rajz felszerelés az 5. osztály rajz tagozatosainak

Határtalanul

  Határtalanul

A Miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskola 2014-ben sikeresen pályázott az EMMI "Határtalanul" programjára. 2015. május 10-14 között iskolánk 60 fő hetedik évfolyamos tanulója és 6 fő kísérőtanár utazott el Romániába (Erdélybe). A kirándulásra a "Határtalanul" program keretében került sor. Az utazást az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatta. Az elnyert összeget utazás-és szállásköltségre lehetett felhasználni.

Gratulálunk Jancsurák Lajos 1.r osztályos tanulónak, aki a Teki-Totó Országos Matematika versenyen bronz helyezést ért el.

Jancsurák Lajos

Gratulálunk iskolánk Rocky-s csapatainak, akik a Pepper Akrobatikus Rock&Roll Táncgálán a következő sikereket érték el:

 
Children páros "C" kategóriában Koszty Kiara 2.r és Szabó Bálint I. helyezést értek el.
Koszty Kiara és Szabó Bálint  Koszty Kiara és Szabó Bálint
 
Children nagyformáció "C" kategóriában a Pink Dad csapat III. helyezést ért el.
A csapat tagjai:
Zagyi Odett 2.r
Bölkény Evelin 3.r
Kovács Vanda 3.r
Barczi Nóra 2.r
Varga Regina 3.r
Ehrlich Sára 2.n
Nagy Petra 2.r
  a Pink Dad csapat
 
Children kisformáció "B" kategóriában a Csodálatos Ötös csapata Arany minősítést szerzett.
A csapat tagjai:
Kiss Brigitta 2.t
Farkas Rebeka 2.t
Petrik Lujza 3.n
Petrán Liliána 2.n
Radoszáv Anna 2.t
  a Csodálatos Ötös csapata
 
Mirror kategóriában a Szuper Csillag csapat Arany minősítést kapott.
A csapat tagjai:
Boda Panna 1.r
konc Ágota 1.n
Kandala Dóra 1.r
Székely Bíbor 1.n
Szuhodolszki Barbara 1.n
Kereszty Hanna 2.t
Péterfalvi Luca 2.t
Vingendorf Anna 2.n
Siroki Leila
Nagy-Chillon Sára
Varga Virág
  a Szuper Csillag csapat
 
Serdülő nagyformáció "C" kategóriában a Lolly-Pop csapat I. helyezést ért el.
A csapat tagjai a 6.r osztály tanulói:
Nagy Alexandra
Fehér Virág
Dicsuk Vanda
Bagjos Blanka
Kopcsó Panna
Viszlai Zsófia
  a Lolly-Pop csapat
 
Serdülő kisformáció "B" kategóriában a Rock dog csapat bronz minősítést szerzett.
A csapat tagjai az 5.n osztály tanulói:
Csernai Kinga
Lengyel Léna
Traczik Dorina
Hangonyi Petra
Karajz Petra
  a Rock dog csapat
 
Serdülő nagyformáció "B" kategóriában a Szuper Szöszi csapat II. helyezést ért el.
A csapat tagjai:
Nagy Szonja 4.n
Szegő Brigitta 5.r
Szegő Nikoletta 4.r
Friedmanszky Lilla 4.n
Nagy-Chillon Aida 4.n
Túróczy Kata 4.n
Kovács Emma 5.r
  a Szuper Szöszi csapat

Gratulálunk Skornyák Zsófia 2.n osztályos tanulónak, aki a Teki-Totó Országos matematika tanulmányi versenyen Arany minősítést szerzett valamint az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és a Szivárvány gyermeklap által meghirdetett Kis Nyelvész Tanulmányi verseny országos döntőjén XVI. helyezett lett.

Skornyák Zsófia
 
Gratulálunk Pocsai Levente 2.n osztályos tanulónak, aki a Teki Totó országos matematika tanulmányi versenyen Arany minősítést szerzett.
  Pocsai Levente
Felkészítő tanárok: Csuka Sándorné és Rákosné Kis Andrea

Gratulálunk Gurály Noel 1.r osztályos tanulónak, aki a Hagyományteremtő Farm Tüzép Horgászversenyen III. helyezést ért el.

Gurály Noel

Gratulálunk Semsey Bálint 1.r osztályos tanulónak, aki a Mitsuya-Kai International Hungary-Branch Karate versenyen KATA versenyszámban III. helyezést ért el.

Semsey Bálint

 

Gratulálunk Gömze Norken 3.r osztályos tanulónak, aki a Mitsuya-Kai International Hungary-Branch Karate versenyen KATA versenyszámban II. helyezést ért el.

Gömze Norken

 

Gratulálunk Bronger Sára 2.n osztályos tanulónak, aki a Mitsuya-Kai International Hungary Branch Karate versenyen KATA versenyszámban II. helyezést ért el.

Bronger Sára

 

Gratulálunk Ehrlich Máté 2.n osztályos tanulónak, aki az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet valamint a Szivárvány gyermeklap által rendezett Természetismeret verseny országos döntőjén XIV. helyezett lett.
  Ehrlich Máté
Felkészítő tanára: Csuka Sándorné

Gratulálunk a 4.e osztály csapatának, akik a "Rigó énekeljen!" - Kárpát-medencei Környezetvédelmi verseny országos döntőjén VIII. helyezést értek el.

Csapat tagjai:
Ambrus Ádám Zoltán
Sallai Alexandra
Bogár Roland Viktor
Boros Bence
  Rigó énekeljen!
Felkészítő tanáruk: Sugárné Ágoston Magdolna

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Természetismeret tanulmányi verseny országos döntőjén iskolánk tanulója Gyarmati Zsófia 3.r osztályos tanuló eredményesen szerepelt. Gratulálunk neki!

Gyarmati Zsófia

Gratulálunk Emődi Erik 3.n osztályos tanulónak, aki az OTP Bank Bozsik program játékosaként Alközponti U-11 foci rendezvényen kiemelkedő teljesítményt nyújtott.

Emődi Erik

Gratulálunk Kozma Réka 3.n osztályos tanulónak, aki a 2015.  Úszás Magyar Kupán az alábbi eredményeket érte el:
Úszás-futás Kéttusa 2. forduló egyéni - I. hely
Úszás-futás Kéttusa 2. forduló lánycsapatban - I. hely
Váltó 1 forduló - I. hely
Kozma Réka
Gratulálunk a 2.r osztály tanulóinak, akik a Kvalitás Extra Oktatási és Szolgáltató Bt. által megrendezett országos versenyen Szövegfeldolgozás kategóriában szép eredményeket értek el:
Homolya Dániel - II. hely
Matiscsák Márk - XI. hely
Nagy Petra - XII. hely
2.r osztály tanulói
Felkészítő tanáruk: Drig Győzőné

Gratulálunk Gömze Dalma 3.r osztályos tanulónak, aki a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Értéktár Bizottság által meghirdetett  "Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Értékei" című rajzpályázaton elért I. helyezésért.

Gömze Dalma  
Felkészítő tanár: Felvinczy Csongorné

Gratulálunk a 3. évfolyamon megrendezett házi olvasás verseny kiváló helyezettjeinek: 

I. hely - Bordás Eszter 3.n
II. hely - Kopácsy Péter 3.n
Felkészítő tanáruk: Elekné Aranyos Krisztina
 
III. hely - Veres Medárd 3.e
Felkészítő tanára: Esztergályosné Városi Boglárka
 
Horváth Csenge 3.r
Felkészítő tanára: Dr. Czibrik Attiláné
házi olvasás verseny
Gratulálunk a megyei Alapműveleti Matematikaversenyen elért kiváló helyezésekhez:
 
I. helyezett - Kiss Dániel Bendegúz 4.r osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Kuthi Rita
 
II. helyezett - Orosz Fruzsina 4.n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Gedeonné Bátyi Klára
Kiss Dániel Bendegúz és Orosz Fruzsina
Gratulálunk Kozma Réka 3.n osztályos tanulónak, aki a Kéttusa Magyar Kupa 1. fordulóján Székesfehérváron csapatversenyben és Kéttusa egyéniben is I. helyezést ért el.
Kozma Réka
Gratulálunk Oravecz Marcell 1.n osztályos tanulónak, aki a Miskolci U-10 hoki Tornán kimelkedő teljesítményt ért el.
DSC03453
Gratulálunk Sensor Andrew László 2.n osztályos tanulónak, aki az Encsi Amatőr Megyei Úszóversenyen 2006. korcsoportban 50 m mellúszásban III. helyezést ért el.
 

Sensor Andrew László

Gratulálunk Kiss Dániel Bendegúz 4.r osztályos tanulónak, aki a 2015. évi Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny megyei szint 4. évfolyamán
I. helyezést ért el. 
 

Kiss Dániel Bendegúz

Felkészítő tanára: Kuthi Rita

Gratulálunk Imri Hanna Lili 3.n osztályos tanulónak, aki a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia XVI. NyelvÉSZ tanulmányi verseny megyei fordulóján VII. helyezést ért el.
 

Imri Hanna Lili

Felkészítő tanára: Elekné Aranyos Krisztina

Tisztelt Szülők!

 

A 2015/2016. évi tankönyvrendelésben a korábbiakhoz képest a következő változások lesznek:

  • az 1-2-3. osztályos diákok ingyen kapják a könyveket,
  • iskolai szintű lesz a szállítás, nem lesznek előre elkészített tanulói csomagok,
  • a fizetős diákoknak nem küldenek előre a nyár folyamán díjbekérőt - a KELLO számláját, amely tartalmazza a befizetési csekket is, a tankönyvosztáskor kell majd a tanulóknak átadnunk. Befizetési határidő: 2015. szeptember 15.-e lesz. (Befizetés: a tavalyi évhez hasonlóan személyesen készpénzzel, iskolakezdési utalvánnyal, illetve bankkártyával a Kello-Infopontokon és a kijelölt postahivatalokban, valamint készpénzzel és bankkártyával az összes postahivatalban.)

A rászorultsági alapon ingyenes tankönyvet igénylő szülők részére az alábbi tájékoztatást adjuk: (az iskolai tankönyvellátás rendjéről szóló 16/2013. EMMI rendeletben foglaltak alapján)

A kedvezményre (az ingyenességre) való jogosultság az alábbi okmányokkal igazolható:

    • tartós beteg tanuló esetén - szakorvosi igazolás vagy a magasabb összegű családi pótlék folyósításáról szóló igazolás
    • sajátos nevelési igényű tanuló esetén - a szakértői bizottság szakvéleménye
    • 3 vagy több gyermek estén - családi pótlék folyósításáról szóló igazolás (MÁK igazolás, pénzintézeti számlakivonat, bérjegyzék vagy postai igazolószelvény)
    • rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény esetén - az erről szóló, érvényes önkormányzati határozat

A jogosultságot a tankönyv átvételekor - augusztus végén - kell igazolni az okiratok bemutatásával, amiknek legalább 2015. október 01.-ig érvényesnek kell lenniük, ezért kérjük, hogy augusztus végére az okmányokat szerezzék be, figyelemmel azok érvényességére.

                                                                                              Iskolavezetés, tankönyvfelelősök

A 4.r osztály tanulói nyerték az Avalon Park "Adj nevet a Dottó vonatnak és éld át elsőként az Avalon Park egyedülálló élményét" című névadó pályázatát. 

Javaslatuk alapján Avelinora keresztelték a kisvonatot. Tanítójuk Felvinczy Csongorné Kati néni.

Adj nevet a Dottó vonatnak és éld át elsőként az Avalon Park egyedülálló élményét

GAZDASÁGI IRODA

NYITVA TARTÁSA

Tájékoztatom a Tisztelt Szülőket, Diákokat, hogy a nyári szünet ideje alatt a gazdasági irodában

az ügyintézés az alábbi időpontokban - szabadság miatt -

szünetel:

2015. július 06 - 17., augusztus 08 - 14.

SZERDAI ÉS PÉNTEKI NAPOK KIVÉTELÉVEL

egyéb munkanapokon 8.00 órától 12.00 óráig van lehetőség ügyintézésre.

 

  Megértésüket köszönöm!

Borcsik Beáta

gazdasági ügyintéző

Étlap

2015. június 8 - június 12.

24. hét

ebedjegy

Gratulálunk a 3.n osztály Betűfalók csapatának, akik a "Hahó Könyvtársak!" című pályázaton IV. helyezést értek el.
A csapat tagjai:
Imri Hanna
Petrik Lujza
Kopácsy Péter
Majoros Dániel
  Betűfalók
Felkészítő tanárok: Elekné Aranyos Krisztina,
Kissné Oláh Ágnes
Gratulálunk Koós Lilla 3.n osztályos tanulónak, aki a "Dunán innen, Tiszán túl" Ifjúsági Népművészeti Tehetségkutató Verseny Döntőjén I. helyezést ért el.
A Szinvavölgyi Alapfokú Művészeti Iskola által rendezett I. Szinvavölgyi Szólótáncversenyén Aranykeszkenős címet nyerte el.
Koós Lilla

Gratulálunk Kozma Réka 3.n osztályos tanulónak, aki a Magyar Úszás Kupa Kéttusa 3. fordulóján Csapatban I. helyezést, egyéniben II. helyezést ért el.

Kozma Réka

Gratulálunk a 3.n osztály két tanulójának, akik a Tudásbajnokság 2014-15. megyei döntőjén a következő kiváló eredményeket érték el: 

Lupkovics Lilla eredményei:
Anyanyelv - I. hely
Irodalom szövegértés - II. hely
Matematika - VII. hely
 
Imri Hanna eredményei:
Irodalom, szövegértés - I. hely
Anyanyelv - V. hely
  Tudásbajnokság 2014-15. megyei döntő
Felkészítő tanáraik: Elekné Aranyos Krisztina,
Kuthi Rita

Gratulálunk Szabó Ábel 2.n osztályos tanulónak, aki a Magyar Vízilabda Szövetség Észak-Keleti Liga Kupán

IV. helyezést ért el.

  Szabó Ábel

Gratulálunk Nagy László és Nagy Lívia 1.r osztályos tanulóknak, akik a Borsod Volán Hajdúnánási Foci Kupán 2007-es korosztályban III. helyezést értek el.

Nagy László és Nagy Lívia

Gratulálunk Balogh Marcell 2.n osztályos tanulónak, aki a Miskolc U-10 jéghoki Tornán, és a Miskolci Jegesmedvék Nemzetközi tornáján I. helyezést ért el.

Balogh Marcell

Gratulálunk Garad Helka 3.r osztályos tanulónak, aki a Tudásbajnokság 2014-15. megyei döntőjén
Irodalom-szövegértés kategóriában III. helyezést
Anyanyelv kategóriában VIII. helyezést ért el. ért el.
Garad Helka
Felkészítő tanára: Dr. Czibrik Attiláné

Gratulálunk a 3.r osztály Füstifecskék csapatának, akik a "Rigó énekeljen" - Kárpát-medencei Környezetvédelmi csapatversenyen I. helyezést értek el.

A csapat tagjai:

Bátori Panna
Várhegyi Attila
Garad Helka
Gyarmati Zsófia

Füstifecskék

 

Füstifecskék

Felkészítő tanáruk: Dr. Czibrik Attiláné
 
Gratulálunk a "Rigó énekeljen" - Kárpát-medencei Környezetvédelmi csapatversenyen részt vett 3.r osztály Fecskefiókák csapatának, akik IV. helyezést értek el.
A csapat tagjai:
Nagy Tímea
Fónagy Zsuzsa
Matei Lotti
Matei Szofi
  Fecskefiókák
Felkészítő tanáruk: Dr. Czibrik Attiláné
 

 

Gratulálunk iskolánk 2.r osztályából az Okos madárfiókák csapatának, akik a "Rigó énekeljen" - Kárpát-medencei Környezetvédelmi Csapatversenyen III. helyezést

értek el.

A csapat tagjai:
Nagy Petra
Zagyi Odett
Oross Ádám
Homolya Dániel
Okos madárfiókák
Felkészítő tanáruk: Egererné Budai Éva

Gratulálunk Lupkovics Lilla 3.n osztályos tanulónak, a MVSI Kupa Úszóversenyen elért eredményeihez:

100 m hátúszás - III. helyezés
4X50 m vegyes váltó - I. helyezés
Lupkovics Lilla

dsdDSD 1 nyelvvizsga

Iskolánk nyolcadikosai - régiónkban egyedülálló módon - DSD 1 (Deutsches Sprachdiplom /Német Nyelvi Diploma) vizsgát tehetnek. A DSD 1 a német állam által kifejlesztett vizsga, melyet azokban az iskolákban lehet letenni, melyek a ZfA (Külföldi Oktatási Ügyek Központja) által is felügyelt iskolák. Mindenfajta szervezés, a vizsga részeinek kidolgozása is az ő fennhatóságuk alá tartozik. Igazodik a Közös Európai Referenciakerethez (KER), valamint a német iskolai végbizonyítványokhoz. A DSD 1 vizsga a B1 és A2 szintet méri. A vizsga részei: olvasott szöveg értése, hallott szöveg értése, írásbeli kommunikáció, szóbeli kommunikáció. Az írásbeli vizsga március hónapban egy időpontban kerül megrendezésre az egész északi féltekén, kiértékelésük központilag történik. A szóbeli vizsga vizsgabizottság előtt zajlik.

DSD I. vizsgaeredmények a 2014/2015. tanévben:

A vizsgán résztvevők száma: 23 fő

19 fő (83%) B1-es szinten felelt meg mind a négy nyelvi készségszinten (olvasásértés, hallásértés, íráskészség, beszédkészség), ennek megfelelően átveheti a B1-es szintű Német Nyelvi Diplomát (DSD 1). A tanulók további 17 %-a (4 fő) három területen érte el a B1-es szintet, ők B1/A2 szintű bizonyítványt kapnak.

Ebédelős (felső tagozatos)

tanulók figyelem!

Június havi ebédjegyeket

május 28-tól (csütörtök)

meg lehet vásárolni

a gazdasági irodában.

Ebédjegy ára: 3.140,-Ft, 50%-os ára: 1.570,-Ft

Gratulálunk a Városi Német Szépkiejtési versenyen elért kiváló helyezésekhez:
I. hely - Traczik Dorina 5.n
II. hely - Nagy Eszter 5.n
III. hely - Szobonya Johanna 5.n
Városi Német Szépkiejtési verseny
Felkészítő tanárok: Nagy Marianna és Sőrés Klára
Gratulálunk Homolya Dániel 2.r osztályos tanulónak, aki a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia Tudásbajnokság Matematika versenyén megyei II. helyezést ért el.  
Homolya Dániel
Felkészítő tanára: Egererné Budai Éva

Gratulálunk a 3-4. évfolyamon megrendezett házi énekversenyen elért eredményekhez:

3. évfolyamon a következő helyezések születtek:
II. hely - Ádám Kitti  3.n
III. hely - Tamás Laura 3.n
Fónagy Zsuzsa 3.r
házi énekverseny

Gratulálunk Oross Ádám 2.r osztályos tanulónak, aki a Budapesten megrendezésre kerülő Birkózó Bajnokságon 2006-os korosztályban I. helyezést ért el.

Oross Ádám

Gratulálunk Varga Laura 2.r osztályos tanulónak, aki az Amatőr Úszás Versenyen 2006-os korosztályban 50 m hátúszásban III. helyezést, 50 m mellúszásban II. helyezést ért el.

Varga Laura

Gratulálunk Kozma Laura 2.n osztályos tanulónak, aki az Úszás Magyar Kupa 1. forduló váltóban, és 2. forduló egyéniben is I. helyezést ért el.

Kozma Laura

Gratulálunk Garad Helka 3.r osztályos tanulónak, aki a Kvalitás Extra Országos Szövegfeldolgozás versenyen XIII. helyezést ért el.

Kvalitás Extra Országos Szövegfeldolgozás versenyen  
Felkészítő tanára: Dr. Czibrik Attiláné
 
Gratulálunk a Kvalitás Extra Országos Anyanyelv versenyen a 3.r osztályból az alábbi eredmények születtek:
Gyarmati Zsófia - X. hely
Fónagy Zsuzsa - XVI. hely
Garad Helka - XVIII. hely
Barna Stella - XXIII. hely
  Kvalitás Extra Országos Anyanyelv verseny
Felkészítő tanáruk: Dr. Czibrik Attiláné
 
Gratulálunk Gyarmati János Ádám 1.r osztályos tanulónak, aki a Kvalitás Extra Országos Matematika versenyen XIII. helyezést ért el.
  Kvalitás Extra Országos Matematika verseny
Felkészítő tanára: Misliné Magyar Gyöngyi
 
 
Gratulálunk Vitelki Gergő 3.n osztályos tanulónak, aki a Kvalitás Extra Országos Matematika versenyen IX. helyezést ért el.
  Vitelki Gergő
Felkészítő tanára: Kuthi Rita

Gratulálunk Csomós András 3.n és Csomós Léna 1.n osztályos tanulóknak, akik a Pepper Akrobatikus Rock & Roll Táncgálán páros kategóriában III. helyezést értek el.

Pepper Akrobatikus Rock & Roll Táncgála

 

Gratulálunk továbbá Csomós Lénának, aki az 1.n osztály tanulójaként a Pepper Akrobatikus Rock & Roll Táncgálán a Pillangók csapat tagjaként II. helyet ért el.

Pepper Akrobatikus Rock & Roll Táncgála

Gratulálunk a házi matematika versenyen elért helyezetteknek:

 
I. hely - Lupkovics Lilla 3.n
Felkészítő tanára: Kuthi Rita
 
II. hely - Dudás Péter 3.r
Felkészítő tanára: Thúry-Bajai Tamásné
 
Vitelki Gergő 3.n
Felkészítő tanára: Kuthi Rita
 
III. hely - Kopcsó Dávid 3.r
Felkészítő tanára: Thúry-Bajai Tamásné
házi matematika verseny

Gratulálunk Sensor Andrew László 2.n osztályos tanulónak, aki a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia által rendezett Tudásbajnokságon

Irodalom - szövegértés kategóriában megyei II. helyezést, 
Természetismeret kategóriában megyei V. helyezést ért el.
Sensor Andrew László
Felkészítő tanára: Csuka Sándorné

A GAZDASÁGI IRODÁBAN AZ ÜGYINTÉZÉS SZÜNETEL AZ ALÁBBI IDŐPONTOKBAN:

SZERDÁNKÉNT 11.30-TÓL 14.00 ÓRÁIG, ILLETVE PÉNTEKENKÉNT 09.30 ÓRA UTÁN.

BEFIZETÉSRE - PÉNTEK KIVÉTELÉVEL - MUNKANAPOKON 15.00 ÓRÁIG VAN LEHETŐSÉG.

Köszönöm megértésüket!

Étkezés lemondása:

tel.: 46/323-529,

e-mail: szabolborcsik@gmail.com

Gratulálunk Lupkovics Lilla 3.n osztályos tanulónak, aki a Regionális Úszó Bajnokságon 100 m hátúszásban III. helyezett, 50 m gyorsúszásban szintén III helyezést ért el.

Lupkovics Lilla

Gratulálunk a házi környezetismeret versenyen elért kiváló eredményekhez:
 
I. hely - Boros Bence 4.e
Felkészítő tanára: Sugárné Ágoston Magdolna
 
II. hely - Nagy Szonja 4.n
Felkészítő tanára: Tarnai Éva
 
III. hely - Sallai Alexandra 4.e
Felkészítő tanára: Sugárné Ágoston Magdolna
házi környezetismeret verseny
Gratulálunk iskolánk csapatának, a "Bízzunk magunkban, bízzunk erőnkben..." Műveltségi vetélkedőn elért
II. helyezésért.
 
A csapat tagjai:
Juhász Blanka 2.t
Lupkovics Lilla 3.n
Gyarmati Zsófia 3.r
Homolya Dániel 2.r
Szappanos Mihály 4.n
Kis Dániel Bendegúz 4.r
 

Bízzunk magunkban, bízzunk erőnkben...

Gratulálunk Várhegyi Attila 3.r osztályos tanulónak, aki az alábbi versenyeken kiváló helyezéseket ért el:


 
- XIX. Ongai Nyelvtan-Helyesírás versenyen III. helyezést ért el.
 
- A 2015. évi Nemzetközi Kenguru Matematika versenyen (megyei szint) II. helyezett lett.
 
Dr. Szabó Gyula Megyei Meteorológiai versenyen kiválóan szerepelt.

Várhegyi Attila

 

Várhegyi Attila

Köszöntjük iskolánk oldalán

Rajz_300


"Igazából az élet sohasem lesz
tiszta szivárvány,
de meg kell próbálni színt vinni bele.
Nem hamis, felszínes tarkaságot.
Hanem igazi értékeket,
mint a fák zöldje, az ég kékje, s a boldogság aranysárga ragyogása."

 


Iskolánk, a Miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskola közössége a jelenben is mottójának tekinti e bölcs mondást. Az iskolának múltjába való bepillantás színes képet mutat, de a jelenünket is az alkotó, haladni vágyó innovatív szellemiség hatja át.

 


Jelenleg évfolyamonként 3 osztály indítására van lehetőségünk. Tehetséges tanulóink több területen kamatoztathatják tudásukat: a német kéttannyelvű, a rajz tagozatos, és az emelt szintű nyelvi normál osztályban. Az utóbbi kettőben emelt szintű nyelvtanítás valósul meg korai szakaszban.

 

Iskolánkban 1989 óta az általunk kidolgozott egyedi program segítségével német kéttannyelvű oktatást végzünk első osztálytól. Kiskorban tanulóink játékos formában ismerkednek a nyelvtanulás rejtelmeivel, majd tudásukat egyre gyarapítva szép versenyeredményekkel büszkélkedhetnek. Nagy dicsőség számunkra, hogy diákjaink egy része 8.osztályos korában sikeres nyelvvizsgát tesz, illetve a gimnáziumok is előszeretettel fogadják diákjainkat a kéttannyelvű osztályokba.

 

Szintén első osztályos kortól vehetnek részt tanulóink az egyedi programmal 1985 óta működő rajz tagozat munkájában. Tehetséges diákjaink neves rajzpályázatokon vesznek részt, munkáikból kiállításokat rendezünk, majd a későbbiekben is többen folytatják művészi tevékenységüket a középiskolákban és felsőfokú oktatásban is. Rajz tagozatos diákjaink az angol nyelvvel ismerkednek az idegen nyelvoktatás keretein belül.

 

Uniós ország lévén nagy hangsúlyt fektetünk a nyelvtanulásra, más országok nyelvének, kultúrájának megismerésére. Ezért szorgalmazzuk a nyelvtanulást már kiskortól az emelt szintű nyelvi osztályainkban is, ahol emelt óraszámban tanulják a német, illetve az angol nyelvet arányos elosztásban első osztálytól.

 

Valamennyi alsó tagozatos tanulónknak napközi otthonos ellátást biztosítunk iskolaotthonos formában.

Intézményvezető

Mikitáné Újjobbágy Erzsébet

 

Elérhetőségeink:

 Cím: 3530 Miskolc, Vörösmarty u. 76.

 OM: 028953

 Tel: 46/ 411-540
        Igazgatói iroda:   46/506-559
        Gazdasági iroda:46/323-529
        Konyha:              46/504-371

 Email: szaboisk@mailbox.hu